Polish English
Runaurufu "If you don't hava a plan - do not follow plan of others"

O mnie

Kim jestem? Co robię? Co ta strona tu robi?

Cóż, mógłbym wymyślać takie pytanie pewnie przez cały dzień, jeśli nie dłużej... ale kto by je czytał? A co ważniejsze - kto by mógł na nie odpowiedzieć?.. Zapewne jedynie ja, a to (poza tą niesamowitą okazją do odkrywania samego siebie) byłoby co najmniej bezcelowe.
Nigdy nie byłem dobry w pisaniu krótkich i zwięzłych wstępów, tak więc jak już się pewnie domyślacie nie zostałem pisarzem... Jednak zdarza się, iż nadchodzi czas gdy to głęboko ukryte pragnienie pisania wypływa z powrotem na powierzchnię mej duszy i wtedy to też tworzę coś co można by nazwać "wierszem". Jednak jak widać nie dzieje się to zbyt często toteż nie przywiązuję się wielce do tego rodzaju aktywności.

Jak już napisałem - nie jestem pisarzem, poetą (a na pewno nie profesjonalnym) ani nikim kogo można by określić współczesnym "humanista". Oczywiście doceniam sztukę i muzykę (mimo wszystko preferując klasyczne utwory), lecz nie jest to to co tworzę (czy potrafię tworzyć) - jest to jedynie to co lubię :) Tak więc mógłby kto zapytać - czym się zajmuję? Po prostu robię to co lubię i do czego mam serce... tak więc po tym enigmatycznym prologu w końcu zbliżamy się do konkluzji: Jestem po prostu programistą, kimś kto pisze tekst magicznie zmieniający się w coś przydatnego - program, stronę internetową, lub po prostu bibliotekę, która posłuży komuś innemu. Moja "ścieżka edukacyjna" póki co zakończyła się na szczeblu wyższej edukacji, który to osiągnąłem w murach Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki (w Krakowie rzecz jasna). Zdobyłem tam wpierw tytuł inżyniera, a następnie magistra inżyniera (czyli w angielskiej wersji odpisu dyplomu - tu cytat - "degree awarded magister inżynier") na kierunku informatyki o specjalności informatyki stosowanej. W wolnym czasie jak wiele innych osób gram w gry komputerowe i (co już jest mniej powszechne) nagrywam swoje zmagania i umieszczam je na YouTube (którego nienawidzę z racji niezrozumiałego sposobu zajmowania się prawami autorskimi). W nocy lubię patrzeć na niebo... a właściwie bardziej na gwiazdy znajdujące się na tym pięknym, ciemnym, nocnym niebie, niż na samo niebo jako takie. W zasadzie chcąc być szczerym to na gwiazdy i Księżyc, który to jest moim ulubionym ciałem niebieskim - co zapewne nie jest niespodzianką dla osób, które mnie lepiej znają :)

Wydaje mi się, że to wystarczająca odpowiedź na pytania "kim jestem" i "co robię" z początku tego wpisu. Tak więc tym co nam zostało jest "Co ta strona tu robi?". W moim pierwszym wpisie (nazywanym tutaj buńczucznie artykułem) napisałem, że to miejsce jako mój własny i prywatny kącik pewnego dnia będzie agregatem mej twórczości i wciąż sądzę, że taki właśnie powinien być podstawowy i ostateczny cel tego miejsca! Obecnie rozproszyłem swoją twórczość po tak wielu stronach, że ledwie mogę je wszystkie spamiętać (to nie do końca prawda, ale to stwierdzenie dodaje dramatyzmu) i co gorsza - to sprawia, że ciężej innym odnaleźć moje dzieła. Pominę już milczeniem całe to piekiełko towarzyszące wszelkim zmianom w layout-cie lub podczas dodawania gadżetów/pluginów/czegokolwiek... tak jestem czasem samolubny, ale to jest dobre! Wierzę, że każdy twórca powinien być choć trochę samolubnym w taki sposób, by tworzyć rzeczy, które ułatwią jego życie - a ta strona czyni me życie prostszym :)

Tak, czy inaczej zamierzam sprowadzić tutaj wszystko to co stworzyłem w przeszłości i co stworzę w przyszłości, więc jeśli chcecie być na bieżąco z rozwojem tego projektu możecie zasubskrybować kanał RSS z artykułami (a ściślej mówiąc nie RSS, a ATOM...) lub "polubić mnie" na Facebooku.

2013-01-06 20:00:36
2013-08-25 07:40:53

Tags: Bio

Comments

I think this is a real great article post.Much thanks again. Want more.
ugg bottes cuir
I like this post, enjoyed this one appreciate it for putting up.
bottes beige

Write new comment

Author:
Email (visible only to administration):
Website: